Open Baltic 2016 Visaginas.

2.-4.juuni toimusid Leedus batuudihüpete ja tumblingu võistlused Open Baltic. Võistlused toimusid juba 25.korda, alates 1998aastast.

Võistlusel osalesid sportlased Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt, Aserbaidžaanist, Inglismaalt, Ukrainast. Batuudihüpetes osales 85 ning tumblingus 22 võistlejat. Eestist osales kokku 4 klubi- Twister, Tallinna Ülikooli SK, BG Tartust ja Paide VK.. Twisterist osales võistlustel 7 tüdrukut. Kõik meie võistlejad olid väga tublid- 6 tüdrukut pääsesid finaalvõistlusele. Samas Mirjam ei pääsenud küll finaali, aga sooritas nii Rudy kui ka 2X tahasalto ehk täitis oma ülesande 100%.
Juuniorklassi tüdrukute võitja Evelin- ikka ilusa sooritusega ja 2.koht Anneli- sooritas küll kergema kombinatsiooni aga puhtamalt.
Noorteklassis tüdrukutest Keitlyn-Merit 3.koht- ilus, kindel sooritus, 5.koht Eliise- tubli sooritus ja raskematest elementidest sooritatud vindid ja 2X tahasalto, Mirjam kokkuvõttes eelvõistluse 6. ja finaali järgselt 9.koht. Ester kahjuks 2.katse katkestas – eelvõistluse 12. ja finaali järgselt 14.koht. Ester sooritas kombinatsiooni half outiga, tubli.
Lasteklassi tüdrukutest saavutas Kerti 6.koha hüpates mõlemad kombinatsioonid kenasti lõpuni ja saades oma esimese välisvõistluse kogemuse.
Tumblingus hüppas Anneli väga ilusad proovikatsed rondaat, 6 fläkki ja sirge salto, kahjuks võistluskatsed nii ilusad ei tulnud, aga esmase katsetuse kohta tumblingus kõik reeglid täidetud.
Ester sooritas tumblingu eelvõistlusel rondaat ja 7 fläkki- see teeb 2 fläkki rohkem kui eelmisel aastal. Väga tubli.
Kohtunikuna sain minagi järgmise välisvõistluse kogemuse. Olin selle võistluse karmim kohtunik ja hindasin toetudes oma eelnevatele kogemustele.
Suurepärased mälestused nii võistlustelt- üksteise abistamine ja toetamine, ühine vahva õhtune suplus ning toredalt veedetud 8h sõiduaeg.