Twisteri Kevadshow 2015

täname väga kõiki Twisteri kevadshowl osalejaid.
Suur, suur tänu meie tublidele treeneritele, kes lapsi terve hooaja pühendunult õpetanud on ja nüüd ka uued kavad esinemiseks ette valmistasid.
Loodan, et kõigil oli midagi põnevat vaadata. Suuremad said võimaluse näha meie tublisid pisikesi, kes alles alustavad oma treeningutega. Väikestel oli tore vaadata
mida suuremad lapsed on aastatega ära õppinud.
Sooviksin lisada ka mõned laused täienduseks.
1. rühm Tsirkus- Tantsukingad- Toredad ja püüdlikud noored, kes vabadel hetkedel harjutavad iseseisvalt sildringe ja kätelkäimisi. Selle rühma lapsed treenivad vastavalt võimalustele 1-4X nädalas. Osad lapsed liitusid meie treeningutega alles aprillis, aga said juba kava koos teistega selgeks. Väga tublid ja ühtehoidvad tüdrukud.
2. rühm Kaja- need pisikesed lapsed alustasid treeninguid sel hooajal ja treenivad põhiliselt,so.2X nädalas, Kaja kultuurikeskuses ja lisaks 1X nädalas Mustamäe tee 5 saalis. Nende treener Elina on lastele juba päris keerulised trikid suutnud õpetada.
3. rühm Snoopyd- poisterühm, kellega põhiliselt tegeleme batuudihüpetega. Nüüd seadsime kokku ka pisikese esinemiskava maapinnal. Väga tubli meeskond, kes kiiresti said süsteemi paika ja kava liikuma. Kõik püramiidid püsisid kenasti ja kõik poisid suutsid oma esimesed hüpped ka üle võimlemiskitse hüpata.
4. Mari-Anni individuaalkava oli üks huvitavama koreograafiaga isemõeldud kava. Esimese poole harjutused sooritas Mari-Ann kindlamalt. Tubli, et ka fläkk sai lõpus hüpatud. Omamõeldud individuaalkavade võistlus toimub meil tavaliselt veebruari algul ja siis edasi pühendume jällegi batuudihüpetele.
5. rühm Kukerpall (Siilipere ja Öökullid)- treenivad vaid 1X nädalas 45 min. Lepistiku lasteaias. Te üllatasite mind. Te saite sellise raske kava algusega suurepäraselt hakkama (treeningutel nägime sellega vaeva) ja te oskasite sõbralikult oma järjekorra ära oodata tirelite ja hundirataste ajal. Ning te jälgisite üksteist ja treenerit olenemata uuest saalist. Väga tublid.
6. Snoopyde batuudihüpped- tublid poisid, sest suudate juba batuudihüpete kombinatsioonidega hakkama saada. Kert-Märten esitas lasteklassi A nõudmiste kava (vaja lisada veel vaid 2 saltot). Eke-Henri ja Gabriel esitasid lasteklass-B hüppeseeria- see on ilma saltodeta põhihüpetest kombinatsioon. Väga kõrge ja kiire kahekordne ettesalto Kert-Märteni esituses. Väga tublid poisid.
7. rühm Kukerpall (Hundud ja Oravad) treenivad vaid 1X nädalas 45min.Lepistiku Lasteaias ja sügisel alustades oldi veel 3-4aastased.Teie kava oli mänguline, aga te saite suurepäraselt hakkama uues saalis. Hoidsite parasjagu suured vahed, et mahtusite harjutusi sooritama. Proovisite sirutada käsi, jalgu ja selgasid. Kiidan teid kukerpallide eest nii paarilisega kui ka üksi ja te olete õppinud treenerit jälgima ja kaasa mõtlema. Väga, väga tublid.
8. Tallinna Saksa Gümnaasiumi laste kava- kava autor Ester(Haldjase rühmast). Kavas osalesid meie trenni lapsed, kes õpivad Tallinna Saksa Gümnaasiumis. Väga emotsionaalselt nauditav esitus. Tore, et lapsed on loominguliselt julged ja koos teevad midagi nii nauditavat.
9. rühm Kevad- kangad- väga raske on kangastel harjutusi korraga esitada. Teie saite nii lühikese harjutamisaja kohta küll hästi hakkama. Te mõjusite väga armsasti. Väga tublid tüdrukud.
10. rühm Haldjas- žonglöörikava. Kava mõtles välja ja õpetas ära Evelin. Tore noortepärane vabamas stiilis kava. Siin said võistlusrühma tüdrukud näidata ka oma žongleerimisoskuseid. Teisel esitusel liitusid ka meie treenerid Elina ja Sirli ja tõestasid, et kunagi omandatud žongleerimisoskused ei unune.
11. rühmad Kevad, Tsirkus ja Pääsuke- püramiidid. Neid vahvaid püramiide esitasid lapsed, kes treenivad esmaspäeviti Kaja Kultuurikeskuses.Selle toreda Kava õpetas lastele nende treener Elina. Väga tubli koostöö erinevate rühmade laste vahel. Tublid tüdrukud.
12. Haldjas- batuudihüpped- selles kavas esitasid need tüdrukud, kes sõitsid Leetu võistlema oma batuudihüpete kombinatsioone ja lisaks mõned muidu toredad hüpped. See oli väga hea võimalus enne Leedu võistlust oma oskused proovile panna keerulistes šhow tingimustes. Väga tublid, et kombinatsioonidega hakkama saite.
Teises osas kordasime mõned kavad, sest siis saavad ka uued väikesed võimlejad tutvuda Twisteris tegutsevate erinevate suunitlustega rühmadega.
Kordamisele tulid Tantsukingad, püramiidid, Tallinna Saksa Gümnaasiumi kava, Haldjase žonglöörikava ja Haldjase batuudihüpete kava.
Uute esitustena nägime
13. Vesiroosi Lasteaia rühm- lindikava- Treener Sirli on väga tubli töö teinud ja mõelnud välja sellise lindikava, mida sai harjutada väga pisikeses Vesiroosi võimlas. Kava algusosa esitasid nooremad lapsed ja siis jätkasid vanemad lapsed. Te olite väga vaprad oma pikkade lintidega ja suutsite päris palju erinevaid lindiharjutusi ette näidata. Väga tublid ja püüdlikud tüdrukud.
14. rühm Tempo poiste batuudihüpete kava oli esimene katsetus temaatilisest batuudihüpete seadest. Poisid kujutasid meremehi ja esitasid batuudihüppeid. Riko esitatud kombinatsioon õnnestub üha kindlamalt. Saime näha teie esimesi tahasaltosid batuudil ja saltod, mis hüpati poroloonidesse. Väga tubli algus sellel atraktiivsel ja keerulisel spordialal.
15. rühm Aatomik- akro ja žonglöörikava sai valmis üsna lühikese ajaga, sest alles 12.aprillil esinesid poisid oma eelmise kavaga “Spordimees”.Sellise kogenud meeskonnaga on lausa lust koos tegutseda. Nad oskavad üksteist jälgida ja trikid on juba täitsa tublid (kätelkäimise algus, peapealseis, spagaat, sild) nii õnnestuvad raskemad trikid hiljem juba veel lihtsamalt. Ka esmased žonglöörioskused said jagatud. Väga tubli meeskond. Täname veel eraldi lasteaia lõpurühma (Mesikäpad) poisse, kel samal päeval toimus lasteaia lõpupidu, aga õhtul oldi Twisteri kevadšhowl vapralt rivis.
16. rühmad Briis ja Spin esitasid noortepärase kava kangastel ja batuudil ning tüdrukud esitasid ilusaid harjutusi rõngaga. Need tublid noored harrastussportlased alustasid sel hooajal, aga on juba nii mõndagi ära õppinud.Mailis ja Kristel tegid juba oma esimesed katsetused ka batuudihüpete võistlusspordis ja saavutasid ka medalikohti. Nüüdki said batuudil esitatud värskelt õpitud saltod nii ühe-kui ka kahekordsed.
17. rühm Mutionu rõngakava. See väikeste rühm harjutab treener Sirli käe all. Väga rõõmus kava ja vahva esitus. Selle rühma lapsed oskavad juba päris tublisti ka batuutidel hüpata, sest üks osa nende treeningust toimub batuutidel.
18. rühm Printsessid- lindikava.Selle kava õppisid tüdrukud väga kiiresti, sest alles 25.aprillil esinesid nad festivalil Kauni rühiga ellu oma eelmise kavaga “Baleriinid”. Te mõjute oma uhkete seelikutega väga armsasti ja ka lindiharjutused õnnestusid täitsa hästi. Eraldi tahaks veel kiita lasteaia lõpurühma (Mesikäppade) tüdrukuid, kellel oli samal päeval ka lasteaia lõpupidu, aga nad jõudsid ka Twisteri šhowle esinema. Nii just head meeskonnad toimivadki ikka kõik koos.
Treeningud on selleks hooajaks lõppenud nüüd kohtume linna- ja suvelaagrites.
Twister alustab oma tavapäraste treeningutega jälle septembris.
Ilusat ja sportlikku suve.

Twisteri Kevadshow videod