III Eesti MV batuudihüpetes 2015

2.mail toimusid Tartus 3. Eesti MV batuudihüpetes.

Osalesid 5 klubi sportlased Eestimaa erinevatest paikadest. Tartust BG, Tallinnast Twister ja Trefoil, Paidest Paide VK ja Kanepist klubi Traps.
Võisteldi lasteklassis, noorteklassis ja juuniorite vanuseklassis nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses.
Meie klubi sportlased saavutasid 2 Eesti Meistri tiitlit. Keitlyn-Merit Sepp – Lasteklassis ja Evelin Kuldkepp noorte vanuseklassis.2 teist kohta Anneli juuniorite ja Liana noorte arvestuses ning 2 kolmandat kohta Mirjam ja Kert-Märten lasteklassis. Palju õnne teile!
Lasteklassis hüppasid meie klubi tüdrukud nii tublisti, et lisaks Keitlyni meistritiitlile saavutas Mirjam 3.koha, Hanna-Rea 4.,Hanna S.5. ja Eliise 6.koha. Seega super saavutus ja 6-st võimalikust finaali pääsenust olid 5 tüdrukut Twisteri klubist. Väga tublid! Keitlyni hüpatud aeg hakkab juba 14.s.lähenema ja hüpetes oli ilusat teravust. Mirjam tõstis jällegi pisut kõrgust ja hüppas ilusa finaalkatse. Hanna-Rea tubli, hästi stabiilsed esitused, mõnel hüppel käed juba ilusasti paigas. Hanna S.tüdrukutest noorim osaleja, kõige raskema kombinatsiooniga. Kombinatsioon sai küll lõpuni hüpatud, aga mõned hüpped hakkasid külje suunas liikuma. Eliise lisas oma esimeses kombinatsioonis uue hüppena kõhulist tahasalto. Viisakad katsed, kõrgust on vaja julgemalt lisada.
 Väga tublid olid ka teised Twisteri tüdrukud Ester hüppas uue elemendina kõhulist tahasalto, Kristina hüppas korraliku 1.kombinatsiooni, kahjuks teise hüppevooru katkestas ja Mona püüab uuesti võrkudel hüppama hakata.
Esmakordselt saatsime MV võistlema ka meie klubi poisid. Kert-Märten saavutas 3.koha. Väga tubli saavutus, esitas mitu uut elementi oma kombinatsioonis. Tublisti hüpatud finaalkatse. Riko saavutas 5.koha Üllatuslikult kiiresti õpitud saltod, nüüd veel puhastada. Mart hüppas väga tubli 2.katse ja sai selle eest korraliku tulemuse kirja. Kahjuks esimesel katsel tõstis tublisti kõrgust ja hüppas kohe välja ning tulemust kirja ei saanud.
Meie klubi noorteklassi tüdrukutelt lisaks Evelini meistritiitlile ka Liana 2.koht. Mõni element püsis juba väga ilusti paigal ja lõpus korralikult maandutud 2X tahasalto. Esimesel katsel hüppas Evelin teistsugust kombinatsiooni ja täitis ettenähtud reeglid kahjuks jällegi väga vähese treeningajaga. Finaalkatse stabiilselt puhtalt hüpatud. Karoline püüdis väga hoolega ja tõstis kombinatsiooni algul väga palju kõrgust,vajus siis aga vintidega allapoole ja kombinatsioon hakkas loksuma lõpus kahjuks 2X tahasalto maandus küll võrgule, aga lendas seejärel turvamatile. Sealt suur punktide kadu. Lõpptulemusena vaid 0.1punktine kaotus 3.kohale.
Meie juuniorklassi võistlejatest saavutas Anneli 2.koha. Finaalis rahulikult lõpuni hüpatud 3 2Xsaltoga kombinatsioon, meie klubi ajarekord 14.2 finaalkatsel. Helena tõstis ka pisut kõrgust, ka tema aeg läheneb 14-le. Ka suure vaevaga kättesaadud pääsuke sai tublisti esitatud. Kahjuks finaalis sattus liiga batuudi äärde ja turvakaalutlustel visati turvamatt alla, mistõttu katkes ka Helena finaalkatse.
Kokkuvõttes väga tublid saavutused tiitlivõistlustelt. Igaüks andis endast parima ja avastas midagi uut, mis paranes, või mida veel lihvida.
Suured, suured tänud ka meie hüppajate isadele, kes turvasid finaalis kõiki hüppajaid. Aitäh, te muutsite võistluse meile palju turvalisemaks!
Suur tänu ka meie tublidele kohtunikele Sirli, Anneli, Evelin. Täname väga ka võistlejate vanemaid, kes kauneid hetki jäädvustasid. Tänud muidugi ka Tartu treener Sigridile, kes abistas meie sportlasi nii enne võistlust kui ka võistlusel.