17. aprillil tähistame Tallinnas ülemaailmselt tsirkusepäeva.

tsirkusepuu

 

17. aprillil tähistame Tallinnas ülemaailmselt tsirkusepäeva. Kell 18 algab KUMU auditooriumis kaheosaline etendus Eesti noortelt tsirkuseartistidelt. Esimeses osas mängib Tsirkusestuudio Folie kaasaegse tsirkuse etendust Vaikus. Etenduse Vaikus lavastasid Kaja Lindal ja Terje Bernadt, mängivad VIU grupi artistid. Rohkem infot: http://www.tsirkus.ee/. Õhtu teise osa täidab Tsirkusepuu Minifestival, kus esitleme tasakaalu- ja žongleerimiskunsti. Üles astuvad artistid Omatsirkusest, akrobaatikakoolist PartnerAkro ja Akrobaatikaklubi Twister ning Tsirkusestuudiost Folie. Meeleoluka õhtu seob tervikuks Lizeth Wolk, õhuakrobaat, kes üldse ei armasta žongleerida. Etendus kulgeb läbi tsirkuseajaloo tänapäeva, peatudes kaasaegse tsirkusekunsti kujunemise olulistel verstapostidel.

Piletid saadaval Piletilevist hinnaga 8 eur. Samuti võib pileteid osta kirjutades oma soovist info@tsirkus.ee, siis on pileti hinnaks 7 eur.

Tsirkusestuudio Folie

Tsirkusestuudio Folie tegutseb Tallinnas alates aastast 2000, ajendatuna asutaja lihtsast soovist luua tsirkuseetendusi. Tsirkusekooli treeningutel osaleb tänaseks regulaarselt ligi 200 last, noort ja täiskasvanut. Lapsi õpetavad 12 tsirkusetreenerit. Kooli peamiseks huviobjektiks on tsirkusekunsti kaudu laste, noorte ja täiskasvanute elukvaliteedi parendamine ning põnevamaks muutmine läbi tsirkusetegevuse. Treeningutel saadud koostöökogemused, eesmärkide täide viimine, eneseületamine ja seeläbi saavutatud eneseusk saadab neid inimesi läbi kogu elu. Tsirkusekoolina on Folie põhitegevuseks etenduste loomine ja mängimine. Etendustega külastatakse igal aastal mitmeid välisfestivale, 2016. aasta augustis mängitakse etendust Vaikus Belgias. Minifestivalil astuvad üles köieltantsija Mai Mõttus ja gruppide Dii ning Lost Monkeys artistid.

OMAtsirkus

OMAtsirkus tegeleb tsirkusega. Just sellisega, nagu nemad ise tahavad ja oskavad. Olgu see siis kellegi jaoks uus või kellegi teise jaoks vana. Meie avastame maailma oma silmadega ja alati uuesti. Trikk kui selline on meil küll jätkuvalt olulisel kohal, aga see ei pruugi olla asi iseeneses, pigem osake tervikust. Sellise tsirkusega võib teha ja väljendada sisuliselt kõike, sh käsitleda inimeksistentsi paineid – miski pole võimatu.

TSIRKOONIUM on OMAtsirkuse esinev trupp, mille juhendajaks ja lavastajaks on Kädi Metsoja.

Artistid: Edgar Vunsh, Markus Muide, Anton Kuusk, Liis Maria Kaabel, Kreete Tarmo, Marta Vunsh, Helery Kuld.

PartnerAkro

Keila PartnerAkro loodi 2013. aasta septembris eesmärgiga arendada lastes ning täiskasvanutes painduvust, jõudu, liikuvust ning osavust läbi akrobaatika ja tsirkuse treeningute. Treeningud toimuvad Keilas ja alates 2015. aasta sügisest ka Sauel.

Kaks kava käsitlevad tasakaalu leidmist nii vaimselt kui füüsiliselt, läbi erinevate lähenemiste. Igaüks proovib pingsalt mööda oma väljavalitud teed käia, ilma muu maailmaga kokku põrkamata. Iseasi kas me teame, et leitud on tee just see õige? PartnerAkro eestvedajaks on Kadri Ridaste.

Akrobaatikaklubi Twister

Akrobaatikaklubi Twister on loodud 2011. aastal Tallinnas. Meil saab tegeleda paljude akrobaatika- ja võimlemisaladega. Batuudihüpped, püramiidid, tricking, tsirkusekunstid ja ka põhivõimlemine. Meie treeningud toimuvad Tallinnas Mustamäe tee 5 Twisteri saalis. Kus on olemas võistlusbatuudid koos poroloonkastiga ja tsirkuses kasutatavad rippuvad rõngad, kangad ja trapetsid.Osad treeningud toimuvad Kultuurikeskuses Kaja, kus saame õhkrajal hüpata, zonglöörida ja rõngaid keerutada.
Igatahes on meil palju põnevat ja lapsed ning noored leiavad endale kindlasti erilist tegevust ja palju uusi sõpru. Lisaks toimuvad ka võimlemistreeningud naistele ja isadele batuudihüpped ning lapse ja vanema võimlemine. Leia meid ka www.sktwister.ee

Lizeth Wolk

Lizeth Wolk on üks vähestest Eesti diplomeeritud tsirkuseartistidest olles lõpetanud tsirkusekooli Soomes, Lahtis.  Lizethi erialaks on õhuakrobaatika. Esinemised, etenduste loomine, tsirkuse ajaloo uurimine ning tundide andmine tsirkusekoolis täidavad noore artisti päevad. Lizeth usub, et tsirkusekunst on talle saanud kõige põnevamaks eneseväljenduse vahendiks etenduskunstide alal.

 

Üle Eesti toimuv Eesti Tsirkuse Festival 2016 esitleb kodumaiseid tsirkusetegijaid ning kutsub osalema tsirkuse õpitubades. Festivali programmis on põnevaid etendusi väikestele ja suurtele nii traditsioonilise- kui kaasaegse tsirkuse võtmes.

Täpsem programm on Tsirkusekeskuse kodulehel www.tsirkusekeskus.ee. Festivali saab jälgida ka läbi Facebooki sündmuste Eesti Tsirkuse Festivali lehelt https://www.facebook.com/tsirkusepaev/

Siit saad alla laadida Eesti Tsirkuse Festivali progammi PDF failina